یزد، خیابان کاشانی، کوچه بیمارستان بهمن، پلاک 95، کلینیک بهکام
09109001711-03531380141-03536281888

یک صبحانه سالم و کم کالری

یک صبحانه سالم و کم کالری

با ترکیب خلاقانه انواع موادغذایی دلخواه خود یک صبحانه متنوع تهیه کنید.
فرنی جو دوسر:

بهترین خوراک برای داشتن یک برنامه غذایی سالم است.. این فرنی خوشمزه حاوی ویتامین ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، آنتی اکسیدان ها، اسید آمینه، پتاسیم، فیبر و بسیاری مواد مغذی دیگر است.

جو دو سر را در تابه ای ریخته و نمک، عسل و شیر یا آب را به آن اضافه کنید. حرارت دهید تا آب یا شیر به خورد مواد برود. حرارت را خاموش کرده و مواد را کنار بگذارید در کاسه ای سیب را به شکل مربع های کوچک خرد کنید و روی آنها دارچین بریزید و یک قاشق غذا خوری عسل به سیب ها اضافه کنیدتا طعم بهتری پیدا کند. هنگامیکه فرنی حاضر شد، سیب و دارچین و عسل را نیز به آن اضافه نمایید.

سینی صبحانه ایرانی:

ساده ترین و سنتی ترین شکل صبحانه های ایرانی همین سینی است که از پنیر، خیار، گوجه، گردو، مربا، عسل، خامه، کره و…. در کنار انواع نان های تازه و داغ تشکیل می شود. نوشیدن یک لیوان چای کمرنگ، صبحانه ایرانی را دلپذیرتر خواهد کرد.بهتر است مصرف کره و خامه در این صبحانه محدود گردد.

عدسی:

عدس حاوی پروتئین گیاهی، آهن، اسیدفولیک و فیبر میباشد. با اضافه کردن تخم مرغ در آخر طبخ، ارزش غذایی و میزان پروتئین عدسی افزایش می یابد و برای دانش آموزان ویا کودکان که عادت به مصرف صبحانه نداشته و. یا وزن گیری مطلوبی ندارند مناسب است. اضافه کردن چندقطره لیموترش تازه به عدسی جذب آهن را افزایش خواهد داد.

پوره سیب زمینی:

صبحانه ای مناسب برای افراد کم وزن و کودکان میتوانند برای بالا بردن میزان پروتئین پوره، تخم مرغ هم اضافه کنید. اضافه کرده چندتا قاشق شیر بافت نرم تری به پوره خواهد داد. از سبزیجات معطر و خشک برای چاشنی پوره استفاده کنید. اضافه کردن روغن زیتون به پو.ره برای کودکان و افراد کم وزن بسیار مناسب است.

ارسال یک دیدگاه

شما برای وارد شوید. ارسال دیدگاه باید