یزد، خیابان کاشانی، کوچه بیمارستان بهمن، پلاک 95، کلینیک بهکام
09109001711-03531380141-03536281888

4 باور غلط در تناسب اندام!

۴ باور غلط در تناسب اندام!

⚠️ ۴ باور غلط در تناسب اندام ⚠️

❌ انجام حرکات شکم به کاهش چربی شکم کمک می‌کنند.

✅ این تصور احتمالا یکی از رایجترین باورهای غلط در تناسب اندام می باشد که هنوز عده ای به آن باور دارند، بخصوص بانوان. اما حقیقت این است که چربی اطراف شکم را با حرکات شکم نمی‌توانید از بین ببرید، بلکه بهترین روش برای کم کردن چربی شکم، ورزش های هوازی و قدرتی است که کل بدنتان را درگیر می کند. به علاوه، رعایت یک رژیم غذایی سالم بسیار ضروری است.

❌ چربی می تواند به عضله تبدیل شود‌

✅ باور درست این است که چربی و عضله دو بافت کاملا متفاوت از همدیگر هستند و به هیچ وجه قابل تبدیل به یکدیگر نیستند.

❌ برای تناسب اندام باید از وزنه‌های سنگین استفاده کرد.

✅ تمرینات با وزنه برای عضله سازی بسیار مفید است اما در صورتی که مثلا” شما بعد از ۸ تا ۱۲ تکرار به خوبی متوجه درگیر شدن عضلات شوید. اگر این تعداد را انجام می دهید ولی هنوز آنطور که باید درگیر شدن عضلات را احساس نمی کنید، پس این مقدار وزنه برای شما مناسب نیست. بهتر است وزنه مناسب را انتخاب کنید زیرا با انتخاب وزنه های سنگین به خودتان آسیب وارد می کنید.

❌ زیاد عرق کردن در حین تمرین به منزله سوزاندن کالری بیشتر است.

✅ این هم یک تصور غلط است. به عنوان مثال شما می توانید فعالیتی مانند پیاده روی طولانی یا دویدن آرام را بدون اینکه زیاد عرق کنید، انجام دهید و کالری بسوزانید. دلیل تعریق بدن در حین ورزش این است که دمای بدن در حین فعالیت ورزشی طولانی افزایش می یابد. بنابراین اساسا عرق کردن فقط یک روش طبیعی پایین آوردن دمای بدن است. در حین تعریق شما فقط آب بدن را از دست می دهید. پس مهم این است که چه مقدار کالری می سوزانید نه اینکه چقدر عرق می‌کنید.

?هدیه ما به شما #تناسب_اندام_سالم_و_ماندگار از مسیری *امن و مطمئن*?
@behkamclinic
http://instagram.com/behkam_clinic

ارسال یک دیدگاه

شما برای وارد شوید. ارسال دیدگاه باید